Firma Refsystem wyposaża klientów w urządzenia chłodnicze własnej produkcji dostosowane do potrzeb zarówno instalacji przemysłowych jak i mniejszych instalacji dla indywidualnych odbiorców. Produkcja agregatów odbywa się w Grudziądzu, zgodnie z wymogami i normami europejskimi. Tylko certyfikowany, bezpieczny i wysokiej jakości sprzęt dostarczany jest do naszego klienta.
Obecnie nasze urządzenia wykorzystywane są w przemyśle spożywczym, handlu, gastronomii, kompleksach biurowych, rolnictwie, budynkach mieszkalno-biurowych, obiektach użyteczności publicznej. Realizujemy również inwestycje dla sieci super- i hipermarketów.

refcold agregatAgregaty skraplające REFCOLD CONDENSING UNITS

Zastosowanie
Agregaty skraplające REFCOLD przeznaczone są do montażu w układach chłodniczych, w których wykorzystuje się ekologiczne czynniki chłodnicze: R134a, R407C, R404A, R507A; nadal bez przeszkód mogą pracować także w układach z czynnikiem R22 Istnieje możliwość doboru modelu w pełni spełniającego wymagania, dotyczące zakresu pracy (średnia temperatura parowania i otoczenia (S); średnia temperatura parowania i wysoka temperatura otoczenia (H); wysoka temperatura parowania i wysoka temperatura otoczenia (HP); niska temperatura parowania i średnia temperatura otoczenia (L); niska temperatura parowania i wysoka temperatura otoczenia (HL).


Budowa
Agregaty skraplające serii REFCOLD zostaly zaprojektowane w taki sposób, aby mogły sprostać wymaganiom wydajnościowym, konstrukcyjnym i ekologicznym - dzisiaj oraz w przyszłości. Budowane są z wysokiej jakości podzespołów, znanych producentów (m.in. Maneurop Danfoss, Copeland, Ziehl Abegg) Standardowo agregat skraplający REFCOLD zbudowany jest z następujących części:

* usztywnionej podstawy, wykonanej z blachy ocynkowanej, o grubości 3 mm, pokrytej czarną farbą proszkową
* malowanych proszkowo skraplaczy z wentylatorami o specjalnym profilu śmigieł
* jednej lub dwóch sprężarek (hermetycznych sprężarkach tłokowych produkcji Danfoss-Manueurop na czynniki chłodnicze R404A, R507, R134a, R407C, R22 hermetycznych sprężarkach spiralnych produkcji Copeland, na czynniki chłodnicze R22, R134a, R404a, R507, R407C półhermetycznych sprężarek tłokowych Standard oraz Discus produkcji Copeland, na czynniki chłodnicze R22, R134a, R404a, R507, R407C)
* zbiornik cieczy ze skraplaczem z ciśnieniem pracy do 33 barów ze wspawanym zaworem odcinającym
* presostat typ HP/LP z podwójnymi stykami elektrycznymi z przyłączami skręcanym
* elektrycznej skrzynki przyłączeniowej
* przyłącza rurociągów ssawnych i cieczowych
* elementów, umożliwiających montaż presostatu, sterującego wentylatorami skraplacza

Przyłącze elektryczne
Puszka przyłączeniowa przygotowana jest do podłączenia zewnętrznego okablowania (umożliwia szybką obsługę instalacji elektrycznej); wewnątrz znajduje się złączka listwowa WAGO, z oznacznikami, wykonana ze złączek sprężynowych, z zaciskiem klatkowym, do montażu czołowego (przewody wtykane z góry) - rozwiązanie to powoduje, że przewód jest przez cały czas dociskany z tą samą siłą do styku (unikamy w ten sposób słabych stron złączy śrubowych). Na pokrywie puszki znajduje się przejrzysty schemat podłączenia przewodów do agregatuBezpieczna, bezawaryjna praca
Aby zapewnić bezpieczną i bezawaryjną pracę agregatów skarplających REFCOLD, zastosowano następujące rozwiązania:

* wewnętrzne zabezpieczenie silnika sprężarki
* wewnętrzny zawór upustowy sprężarki
* grzałka karteru sprężarki
* wewnętrzne zabezpieczenie silnika wentylatorów
* odporność na wysoką temperaturę wentylatorów
* specjalna budowa wentylatorów, umożliwiająca uzyskanie maksymalnej wydajności, przy niskim natężeniu hałasu
* podwójny presostat niskiego i wysokiego ciśnienia
* zbiorniki posiadają udokumentowaną wytrzymałość do 33 barów

Wysoka jakość wykonania
Montaż agregatów realizowany jest przez wykwalifikowanych pracowników, posiadających duże doświadczenie. Pozwala to na wykonanie urządzeń, które oprócz tego, że spełniają swoje podstawowe funkcje, wyróżniają się estetycznym wyglądem.

Ergonomia
Aby zapewnić wysoką ergonomię obsługi oraz serwisowania agregatów, zapewniono łatwy dostęp do wszystkich elementów. Ważna informacja dla serwisantów: w razie potrzeby istnieje możliwość demontażu sprężarki, bez konieczności unoszenia podstawy. Sprężarka jest mocowana i zabezpieczona z górnej strony podstawy.

Kontrola jakości
Agregaty poddawane są kontroli jakości: układ napełniany jest gazem obojętnym, po czym zostaje przeprowadzona próba ciśnieniowa.

Dostawa
Agregaty skraplające dostarczane są do klienta na palecie, zabezpieczone przed uszkodzeniami podczas transportu, przy pomocy kartonowego opakowania. Zamówione urządzenia transportowane są do miejsca, wskazanego przez zamawiającego na koszt producenta

Obudowa
Wszystkie modele agregatów REFCOLD mogą być wyposażone w obudowy, umożliwiające montaż urządzenia na zewnątrz. Praktyczną cechą obudowy jest możliwość jej otwarcia z każdej strony.

Opis modeli agregatów skraplających (przykłady oznaczeń)
Zamawiając agregat skraplający REFCOLD, należy podać pełen symbol modelu, wraz z oznaczeniem wersji (należy wypisać symbole wszystkich dodatkowych podzespołów, które są wymagane, a których nie zawiera wersja podstawowa) oraz rodzajem napięcia, zasilającego sprężarkę i wentylator (wersja E, jest wersją standardową). Np. zamawiając agregat, pracujący w oparciu o dwie sprężarki marki Maneurop MTZ100 (Tandem), w średnich temperaturach odparowania i wysokich temperaturach otoczenia, z dodatkowym odolejaczem i wziernikiem oleju, gdzie napięcie zasilania sprężarek i wentylatorów wynosi 400V, będzie miał symbol: EHMTZ100.20307E

refcold tablica